Üdv néked kedves Olvasó !
Mindenek előtt , Békés Boldog Karácsonyt kívánok neked és kedves Családodnak.
Régóta tervezzük már , hogy hívunk vendég Blogereket. Ez a mai napon teljesül is mégpedig Sztyopa Mester személyében aki megmutatja nekünk , hogyan is festette a Demigriff lovasság arany részeit. Remélem a jövőben több vendég Bloger is megfordul majd nálunk de nem is szaporítom tovább a szót, fogadjátok nagyon sok szeretettel Sztyopát (aki mellesleg tud festeni ).
MAC
Hogyan készült a Demigriffek páncélzata
Először is köszönetet szeretnék mondani a TMT tagságnak, hogy publikálhattam a blogjukban a cikkemet.
Másodszor döbbenet, hogy milyen rövid lesz a cikk, ezért próbálok majd pár viccet közbeszúrni két lépés között.
Na szóval egy-két ember érdeklődött, hogy hogyan festettem a véletlenül díjazott Demigriff lovag osztagom (ha valaki nem tudná Warhammer Fantasy Empire szekciójának legújabb egysége). Mikor még kérdezősködtek még nem volt díjazva, de úgy látszik a zsűrinek is tetszett, bár őszintén megmondva nem egy hatalmas trükk az eset.
Akkor vágjunk is bele.
1.lépés
A fényképen nem látszik (bocsánat a talpon látszik), de feketével alapoztam a bemutató darabot (asszem egy kápolna nevű GW tereptárgy egyik szobra, amit nem ilyenre fogok kifesteni), majd utána következett egy réteg vallejo game color brassy brass (72058) nevezetű többek által nem kedvelt réz szín.(nő és busz után ne fuss, mindig jön a következő
2. lépés
Bemostam az egész cuccost vallejo marron brown inkkel(72092), majd hőlégfúvóval felgyorsítottam a száradást. Ez a nem látszik a képen, mert nincsen három kezem (kamerázni, hőlégfúvózni, figurát tartani).(Egyik barátom mondta, hogy azért jó a házasság, mert olyan gondokat is meg tudtok oldani közösen az asszonnyal, ami addig soha nem volt)
3. lépés
A figura nagyját visszafestettem az első lépésben használt híg réz színnel. Lényeges hogy híg legyen, kicsit üssön át rajta a bemosó. Hogy miért azt nem tudom, nem vagyok gyakorlott festő. :) Én így csinálom és slussz. Nekem van egy csomó mozdulatom festéshez, amit magam sem tudom megmagyarázni. Ha van jobb trükkötök inkább azt használjátok.(a munka nemesít, a lapátnyél hólyagosít)
4. lépés
A figurát elkezdem világosítani fény irány felé (ami nem mindig jön össze) vallejo modell color brassal (70801). Én ezt használom arany helyett. Amikor vettem ez olyan szép sárgás vót, az arany színek nem jöttek be. Ez a réteg is híg legyen szép átmenetet köll csinálni nincs kecmec.(kedvenc Kaposvár városi legendám: Valahol volt egy műhely és ott dolgozott egy inas gyerek. Az idősebb szakik állandóan szívatták őt. Az volt a feladata, hogy a többieknek neki kellett hozni minden reggel teát. No, mindegy eljött a felszabadulás ideje levizsgázott a tanonc, és odament hozzá a legidősebb mester: - Édes fiam, mivel már nem vagy tanuló és fiatal segédúr lett belőled, többet már nem piszkálunk téged. Erre a tanonc: - Rendben mester, ha már ilyen rendesek, akkor én meg többet nem huggyozom a teájukba)
5. lépés
Szintén fényirányban tovább világosítom a fentebb használt brass(„arany”), és vallejo gunmetal(72054) 1:1 arányú keverékével. Milyen érdekes, hogy a végeredményen fel sem tűnik mennyit szórakoztam a festéssel (amihez elég lenne egy alapszín, bemosás, szárazecset kombó azt jóvan). (azt tudjátok milyen a Harmat fröccs? Megtöltöd a poharad borral, a szódát meg elnyomod a pohár felett. Ami ebből belehull a pohárba az bőven elég a borba)
6. lépés
Ez igazából a legfontosabb lépés. Ez nélkül az első öt lépés semmit nem ér.
Az egészet lefújod matt lakkal. Én erre a célra pébéo matt warnish-t használok. nem szürkül, és nagyon bemattol tőle minden. (banyek elfogyott az összes viccem)
Igazából ennyi is volna az egész történet. Nem ördöngösség, és remélem, valaki hasznára is válik. Ha esetleg szeretnétek még megtudni, hogy mást hogyan festettem ki, írjatok, jelezzetek nyugodtan.
Szokás szerint ide kéretik biggyeszteni a kérdéseket , kritikákat, véleményeket és mindent amit fontosnak véltek!
MAC